Nasza historia

Czy dziecko w wieku 6 lat może mówić płynnie po angielsku? Jakie korzyści niesie ze sobą znajomość języków obcych w młodym wieku?

Kiedy moi rodzice szukali sposobu na naukę języka angielskiego dla mnie, chcieli czegoś więcej niż tylko standardowego kursu. Odkryli, że kluczem do sukcesu jest stworzenie harmonijnego, pasjonującego środowiska, które pobudza naturalną ciekawość i kreatywność dzieci. W ich podejściu do nauczania nie było miejsca na stres czy presję. Zamiast tego, stawiali na przyjemność, eksplorację i przygodę! Nasi znajomi ze zdumieniem obserwowali mój szybki rozwój językowy i przybywało pytań o stosowane przez nich metody. Dlatego kiedy dorastałem, zainteresowałem się neurodydaktyką a także skandynawskim systemem edukacyjnym i doskonaląc oraz poszrzajac metodę moich rodziców, nauczyłem swoje młodsze rodzeństwo płynnie mówic po angielsku . Kończąc liceum biegle posługiwałem się już trzema językami obcymi. Już w szkole średniej udzielałem korepetycji kolegom i koleżankom z sąsiedztwa, a będąc na studiach nauczałem w szkole językowej. W trakcie studiów lingwistycznych stworzyłem program komputerowy służący do nauki językow specjalistycznych , który stale rozwijam wedle potrzeb jego użytkowników. W związku z coraz liczniejszymi prośbami ze strony sąsiadów i znajomych o lekcje języka angielskiego , stworzylem własną Akademię Językową gdzie system nauczania jest skuteczny i przyjazny dla uczniów. W Lesznowoli , gdzie mieszkam od dziecka , wraz z moim zespołem dzielimy się pasją do języków obcych z naszymi sąsiadami. Jeśli chcesz zobaczyć efekty naszych działań porozmawiać z naszymi wychowankami i poznać bliżej nasze metody, serdecznie zapraszamy na dni otwarte!

Baza wiedzy

Nowoczesna edukacja językowa
Mobirise Website Builder
Czy nauka powinna odbywać się o określonym czasie?

W kontekście procesu nauczania warto podkreślić znaczenie zajęć porannych jako optymalnego czasu dla skutecznej edukacji. Istnieje szereg korzyści, które wynikają z uczestnictwa w zajęciach wczesnym rankiem, zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów

Mobirise Website Builder
Podstawa nowoczesnej edukacji, czyli dwujęzyczne dziecko:

Dwujęzyczność, to zjawisko, gdy ktoś potrafi biegle posługiwać się dwoma językami, będąc w stanie stosować je na przemian bez najmniejszego problemu. Takimi zdolnościami najczęściej pochwalić się mogą osoby, które jako dzieci dorastały w środowiskach zdywersyfikowanych językowo. Zazwyczaj wygląda to tak, że jedno z rodziców jest obcokrajowcem, ale czy możliwe jest poprowadzenia wczesnej edukacji dziecka w taki sposób, aby uzyskać podobne efekty dla rodziców pochodzących z tego samego kraju? Naturalnie, tak!

Mobirise Website Builder
Jak Język Kształtuje Nasz Mózg: Wpływ Pierwszego i Kolejnych Języków na Sposób Myślenia:

Język, którego uczymy się od najwcześniejszych lat, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu naszego sposobu myślenia. To nie tylko narzędzie komunikacji, ale także fundament naszych myśli, uczuć i percepcji świata. Warto zastanowić się, jak nasz pierwszy język oraz kolejne, które poznajemy, wpływają na strukturę i funkcje naszego mózgu.

Mobirise Website Builder
Jak przestrzeń dydaktyczna wpływa na efektywność lekcji?


Nauczyciele, coach’owie i inne osoby udzielające wszelkiego rodzaju nauk mają swoje przekonania co do tego jak powinna wyglądać ich idealna klasa/sala. Jedni z całą pewnością chcieliby usiąść razem ze swoimi uczniami na macie w otoczeniu roślin, a drudzy najchętniej usadziliby swoich pupili w równych odstępach w klasycznych ławkach, tak aby każdy czuł aurę dyscypliny wiszącą w powietrzu. I o ile 90% sukcesu zależy od osoby nauczyciela, to jednak pewne projekty przestrzeni sprawdzają się lepiej od innych, jeśli chodzi o pracę z dziećmi/młodzieżą/dorosłymi. Co sprawdza, a co nie sprawdza się jeśli chodzi o wygląd sal lekcyjnych?

Mobirise Website Builder
Poznawanie Nowych Języków a Rozwój Inteligencji: Wzajemne Oddziaływanie Działań Naukowych

Współczesny świat stawia przed nami wiele wyzwań, które wymagają wszechstronności i elastyczności umysłu. Jednym z kluczowych aspektów rozwoju intelektualnego jest nauka nowych języków. To nie tylko umiejętność komunikacji w innych kulturach, ale także potężne narzędzie, które wpływa na rozwój kompetencji w różnych dziedzinach nauki. 

Andersen Academy 2024